přeskočit k navigaci »

úvodní stránka > služby > jak probíhá prodej

Jak probíhá prodej

  • Chcete-li prodat či pronajmout nemovitost, stačí zatelefonovat či navštívit naši kancelář a domluvit si schůzku s makléřem z oddělení náboru. Ten si nemovitost přijede prohlédnout a následně Vás bude informovat o reálné prodejní ceně či reálné výši nájemného. Tuto cenu makléř stanovuje na základě nedávno prodaných obdobných nemovitostí. Tato služba je poskytovaná BEZPLATNĚ. Následně Vás makléř seznámí s podmínkami spolupráce a dohodne s Vámi prodejní/nabídkovou cenu Vaší nemovitosti. Pokud se Vaše představy budou shodovat, sepíšete dohodu, která pověřuje naši kancelář prodejem/pronájmem Vaší nemovitosti, a my ji v oddělení prodeje ihned začneme aktivně nabízet.
  • Náklady spojené s prezentací nemovitosti (např. Realitní inzertní servery, inzerce v Karlovarských radničních listech, nabídkové listy, zpracování video-prohlídky, výpisy z katastru nemovitostí, snímky z katastru nemovitostí, dokumenty z archivu, prohlídky aj.) hradí v plné výši naše kancelář a v průběhu zakázky Vám NIC neúčtujeme.
  • Není žádnou zvláštností prodávat nemovitost a následně jinou kupovat tak, aby došlo k plynulému stěhování. Tento způsob "výměny" umíme hravě zorganizovat k Vaší plné spokojenosti.
  • Pravidelně Vás budeme o stavu prodeje/pronájmu informovat. Nabídkou Vaší nemovitosti je pověřen jeden agent, který za prezentaci nemovitosti zodpovídá.
  • V případě, že najdeme kupce/nájemce na Vaši nemovitost, skládá při podpisu Dohody o rezervaci nemovitosti cca 10 % z kupní ceny či 1 x měsíční nájemné jako zálohu na nemovitost s tím, že tato záloha je nevratná (polovina propadá ve prospěch strany prodávající/pronajímatele). Termín doplatku kupní ceny či nájemného se řeší individuálně.
  • Zajišťujeme obstarání konceptů kupních/nájemních smluv a jiných dohod u odborných firem/advokátní kanceláře. Organizujeme podpis kupních/nájemních smluv se zajištěním notáře. Řešíme odstranění zástavních práv či jiných omezení dispozice s nemovitosti a garantujeme převod nemovitosti bez dluhů a zástav, v některých případech řešíme též exekuce.
  • Po podpisu smlouvy a doplatku celé částky kupní ceny vkládáme smlouvy na příslušný katastrální úřad a sledujeme celý průběh vkladu a zápisu. Zapsané smlouvy vyzvedáváme z katastru nemovitostí. Kupní cena je mezitím uložena na depozitním účtu naší kanceláře.
  • Připravujeme daňové přiznání, zajišťujeme objednávku znaleckého posudku, který je jeho přílohou, a podáváme jej na finanční úřad. Jsme schopni zajistit úhradu daně z nabytí nemovitých věcí.
  • Současně s vyzvednutím kupních smluv jsme přítomni u předání nemovitosti.
  • Na závěr vyplácíme kupní cenu.
 
 
Loyd - reality, spol. s r. o.

Loyd - reality, spol. s r. o.
Moskevská 10, 360 01 Karlovy Vary

Tel.: 353 222 227, 353 222 244
Mobil: 602 145 144
E-mail: reality@loyd.cz