přeskočit k navigaci »

úvodní stránka > služby > realitní poradna

Realitní poradna

 

Jsem po prodeji povinna podat daňové přiznání?
Ano, naše realitní kancelář pro své klienty automaticky připravuje daňové přiznání na daň z nabytí nemovitých věcí + veškeré přílohy a podáváme ho na příslušný finanční úřad.

« zpět nahoru

 

Zajišťuje Vaše RK znalecký posudek potřebný k daňovému přiznání po prodeji nemovitosti?
Ano, zajišťujeme.

« zpět nahoru

 

Hradím po prodeji nemovitosti nějaké daně?
Od 1.1.2013 platí nová sazba pro daň z nabytí nemovitých věcí a to ve výši 4% z prodejní či odhadní ceny (rozhoduje ta, která je vyšší).Další povinností může být daň z příjmu, ta záleží na délce trvání vlastnického práva u dané nemovitosti (osvobození) - platí-li se, činí 15% z rozdílu pořizovací ceny a prodejní ceny nemovitosti Výpočet daně je individuální.

« zpět nahoru

 

Mám zájem o prohlídku nemovitosti - platím nějaký poplatek?
Prohlídka nemovitosti s naší kanceláří je zdarma, včetně všech informačních materiálů k nemovitosti.

« zpět nahoru

 

Chci prodat byt přes Vaši kancelář - kdo platí náklady vynaložené na inzerci, fotografie, výpisy z katastru...?
V případě, že uzavřeme smlouvu na prodej bytu (či jiné nemovitosti), v našem případě výhradní - exkluzivní, jdou všechny náklady spojené s prodejem (Realitní inzertní servery, inzerce v Karlovarských radničních listech, nabídkové listy, zpracování video-prohlídky, výpisy a snímky z katastru nemovitostí, archivní snímky atd.) na náš účet.

« zpět nahoru

 

Chci prodat nemovitost, ale nevím, zda se domluvíme na všech podmínkách. Přijedete se podívat a řeknete mi za kolik je možné ji prodat? Když se nedomluvíme na uzavření zprostředkovatelské smlouvy, budu něco platit?
Podívat se přijedeme a jsme schopni Vám na místě sdělit reálnou tržní cenu nemovitosti. Tato služba je zdarma.

« zpět nahoru

 

Co je to "exkluzivní" - výhradní zprostředkovatelská dohoda?
V Loyd - reality to to znamená, že zprostředkování prodeje nelze zadat do jiné realitní kanceláře. Úspěšnost prodeje u exklizivních smluv je 85%. U neexkluzivních je to jen 15%. Proč? Realitní kanceláře, které nemají uzavřenou s majitelem exkluzivní smlouvu, vědí, že nemovitost nabizí i 5 realitních kanceláří. Provizi dostane ale jen jedna. Tomu pak odpovídá jejich úsilí. Exkluzivní smlouva neomeuje majitele prodat svoji nemovitost jeho přímému zájemci. To u jiných realitních kanceláří neplatí.

« zpět nahoru

 
 
 
Loyd - reality, spol. s r. o.

Loyd - reality, spol. s r. o.
Moskevská 10, 360 01 Karlovy Vary

Tel.: 353 222 227, 353 222 244
Mobil: 602 145 144
E-mail: reality@loyd.cz